Güvenli Hayat Güvenli İnternet

28 Şubat 2014 Cuma, 16:31
siirtinhaberi.com
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Okullarda öğrencilere internet belgeseli izletti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada;...

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Okullarda öğrencilere internet belgeseli izletti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Ulusal Gençlik ve Spor Politikası Belgesi’nde belirtilen “Evrensel Etik İlkeler ve Ahlaki Değerler Konusunda Gençlerin Bilinçlendirilmesi”  politikamız kapsamında köklü geçmişimizde yaşanan önemli olayların ve tarihte iz bırakmış şahsiyetlerin daha iyi anlatılmasıyla birlikte globalleşen dünya koşullarında teknolojik gelişmelerde ve gündelik hayat koşulları içerisinde daha iyi bir yol izlenmesine yönelik gençlerimizin bilinçlendirilmesi hedeflenmektedir.
İlimizde bulunan ortaokul, lise ve çeşitli merkezlerde Güvenli Hayat Güvenli İnternet, Güvenli Hayat Güvenli Trafik, Gençlik Şühedanın İzinde-Malazgirt, Atasız Ati Olmaz-Hayme Ana, Atasız Ati Olmaz-Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz., Gönüllü Genç Sosyal Lider Sudan Belgeselleri Gençlik Merkezi Müdürlüğümüz Gençlik Liderleri tarafından izletilmeye başlanmıştır. Bu nedenle Siirt Merkezde bulunan Türk Telekom Fen Liseli ve Anadolu İmam Hatip Lisesinde 200 gencimize Güvenli Hayat Güvenli İnternet Belgeseli izletildi.  Belgesel izleniminin öncesinde Gençlik Liderlerimiz tarafından Gençlik Merkezimizin Faaliyetleri, Geziler, Nefret Söylemine Hayır Hareketi, Gençlerden Ecdada Mektup, Atık Pil Toplama Kampanyası hakkında bilgiler verildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüssam Olgaç yaptığı açıklamada; “ Günümüz dünyasında internet insanların vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Fakat internetin yararları olduğu kadar birçok zararları da bulunduğundan dolayı, amacımız ilimizde bulunan birçok gence belgesellerimizi izleterek bilinçlenmelerini sağlamaktır.” dedi.

siirtinhaberi.com 1 2 3

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>